2-5 lůžek v každém apartmánukoupelna a WC v apartmánuTV v apartmánukuchyňka v apartmánubezdrátové připojení - WIFI - zdarmabazén k dispozicigril k dispoziciparkování ve dvoře
UbytováníUBYTOVÁNÍ    Vyberte si termín TERMÍN    Ceník ubytováníCENÍK    KontaktKONTAKT    FotoalbumblankFOTOALBUM    Zajímavosti v okolíblankOKOLÍ    Odkazy jinamblankODKAZY

Hlavní : města, obce, vesnice : 

NavštívitBukovina
Popis:
Bukovina je vesnice v severní části okresu Plzeň-sever, část obce Kralovice, 5 km severozápadně od Kralovic. Ve vsi žije okolo 60 obyvatel a její katastrální území zaujímá 303,07 ha.


NavštívitKarlovy Vary
Popis:
Vznik a vývoj Karlových Varů byl vždy nerozlučně spjat s blahodárnými léčivými účinky jejich teplých minerálních pramenů. Poznamenaly dějiny, architekturu, ekonomiku a celkového ducha města. Ony prameny fascinovaly člověka a podněcovaly jeho fantazii již od nejstarších dob. Do říše fantazie musíme odkázat populární pověst, podle níž byly karlovarské prameny objeveny v půli l4. století českým králem a římským císařem Karlem IV. při lovu jelena. Založení lázeňského městečka na soutoku řek Ohře a Teplé za panování Karla IV. jistě nebylo tak náhodným a romantickým počinem, jak o tom vypráví stará pověst, nýbrž téměř zákonitým vývojovým rezultátem pro dávno známé místo s léčebnou tradicí.


NavštívitKožlany Oblíbené
Popis:
Městečko Kožlany vzalo původ za Přemysla Otakara I.,který zde vystavěl lovčí dvorec. Okolo roku 1230 náležely Kožlany klášteru plasskému, který je koupil od královské komory. Roku 1238 si král Václav I. vzal Kožlany zpět a v náhradu dal klášteru ves Žihli.


NavštívitKralovice
Popis:
Kralovice jsou poprvé zmiňovány v písemných pramenech v roce 1183, kdy je kníže Bedřich jako po otci zděděnou ves s trhem a soudnictvím věnoval nedalekému cisterciáckému klášteru v Plasích. Z roku 1250 pochází první zmínka o zdejším farním kostele. Plaský opat Gotfried vysadil roku 1400 Kralovice právem zákupním a stanovil poplatky z 50 vyměřených lánů polí. V čele městečka stálo 12 konšelů, které na návrh obce jmenoval do funkce plaský opat.


NavštívitManětín Oblíbené
Popis:
Dámy a pánové, připadla mi čest, abych Vás přivítal na internetových stránkách města Manětín, města staršího než Plzeň. Rozloha města se všemi jeho částmi je 85 km2 , což z něho činí největší obec okresu Plzeň-sever, bohužel s malou hustotou osídlení. Město Manětín má pouhých 1200 obyvatel. Přesto se ale máme čím pochlubit. Ne nadarmo se říká, že Manětín je “Barokní perla západních Čech”. Také příroda zde není zasažena průmyslem. Právě proto je Manětínsko vyhledávaná oblast rekreace a kulturních památek. Jednou z částí Manětína je i nejmenší město v Evropě - Rabštejn nad Střelou. Na internetových stránkách města Manětín se můžete blíže seznámit s různými aspekty našeho života. Samozřejmě budu velmi rád, když se po prostudování našich internetových stránek rozhodnete Manětínsko navštívit.


NavštívitMariánský Týnec
Popis:
Mariánský Týnec je osada v severovýchodní části okresu Plzeň-sever, část obce Kralovice, 1 km severozápadně od Kralovic.


NavštívitObec Bílov
Popis:
Vítejte v obci Bílov, nevelké malebné vesničce na severním Plzeňsku. Byli bychom rádi, kdyby se Vám naše vesnička líbila stejně, jako se líbí nám, jeho stálým obyvatelům.


NavštívitObec Chotěšov Oblíbené
Popis:
Chotěšov leží na řece Radbuze v rovinaté krajině asi 18 kilometrů jihozápadně od města Plzně. Společně s přilehlými obcemi Mantov, Losina, Týnec a Hoříkovice má rozlohu 2.681 ha a k 1. 1. 2005 má 2.592 obyvatel. První písemná zmínka o obci je z roku 1115, na významu nabyla po založení kláštera, k dalšímu rozvoji dochází po zahájení těžby uhlí a zřízení železnice v roce 1861.


NavštívitPlasy Oblíbené
Popis:
Dvacet kilometrů severně od Plzně přechází romantické údolí řeky Střely v město Plasy. První prokazatelné zmínky o Plasích se váží k založení kláštera, který svou existencí dal celému kraji zvláštní ráz. Cisterciácký klášter založil kníže Vladislav II. v roce 1144. V roce 1145 přišli do Plas první mniši a o rok později vydal klášteru zakládací listinu. Jméno kláštera i sídla bylo pravděpodobně dáno dle původního knížecího dvorce nebo podle typů polí ve svazích kotliny, kterým se říkalo plasa.


NavštívitPlzeň
Popis:
Město Nová Plzeň bylo založeno na příkaz českého krále Václava II. roku 1295 na soutoku řek Radbuzy, Mže, Úhlavy a Úslavy. Od počátku se stalo důležitým obchodním střediskem na významné křižovatce cest do Norimberka a Řezna.
(1) 2 »
turistické trasy - naučné stezkycyklo stezkyhypo stezkyhřiště 10msauna 20mpřírodní koupaliště 2kmpamátky - muzeagolf 10km